خدمات پوشش دهی زینک فلیک (Zinc Flace)

  • تاریخ نشر : 1398/02/28
  • تعداد بازدید : 1025
  • تعداد پسندیدن :

 راه اندازی خط پوشش زینک فلیک توسط شرکت فولاد بام اسپادانا (Zinc Flace)

 

خواص ویژه پوشش:

1- بدلیل ساختار پولکی شکل پوشش‌ها بروی سطوح فولادی این پوشش‌ها را زینک فلک (ZINC FLAKE)  مینامند این ساختار یکی از عوامل اصلی است که باعث میگردد پوشش‌ها دارای مقاومت به خوردگی منحصر بفردی گردند لذا در ارزیابی تست خوردگی این پوشش‌ها مقاومت حداقل 500 ساعت سالت اسپری و بالاتر (ASTM B117) بدون ظهور زنگ قرمز رنگ را از خود نشان میدهند.

2- مقاومت حرارتی این پوشش‌ها تا 300 الی 400 درجه سانتیگراد میباشد.

3- قطعات آبکاری شده با این پوشش‌ها بدلیل عدم استفاده از مراحل اسید شویی در پروسه اجرا بر خلاف پوشش‌های رایج ( بطور مثال گالوانیزهای سرد و گرم ) دچار نفوذ هیدروژن و ایجاد تردی هیدروژنی و کاهش خواص مکانیکی نمیشوند.

4- قطعات آبکاری شده با این پوشش‌ها بدلیل دمای پایین اجرا بر خلاف پوشش‌های مشابه ( بطور مثال گالوانیزه گرم و دمای اجرای حدود 500 درجه سانتیگراد ) دچار باز پخت ( Tempering )  و کاهش خواص مکانیکی نمیشوند.

5- این پوشش‌ها بدلیل ضخامت کم اجرا (ضخامت 6 الی 15 میکرون ) و خواص بالای ضد خوردگی ، بهترین پوشش برای کلیه قطعات رزوه دار و ماشین کاری شده ( پیچ ، مهره ، واشر ، پین ، اشپیل ... ) میباشد که بر خلاف پوشش‌های رایج ( بطور مثال گالوانیزه گرم ضخامت حداقل 60 میکرون ) موجب پر شدن دندانه‌ها و تغییر سایز نمیگردند.

 6- این پوشش‌ها بدلیل عدم استفاده از مراحل اسید شویی در پروسه اجرا بر خلاف پوشش‌های رایج پس آبهای صنعتی و مشکلات زیست محیطی ندارد.

 7- صافی سطح این پوشش‌ها بسیار عالیست لذا ضریب اصطکاک این پوشش‌ها پایین و حدود 0,15 میباشد که با اجرای یک لایه پوشش نهایی این عدد به 0,08 قابل تقلیل میباشد و این عامل ویژگی بسیار خوبیست که کاربرد این پوشش را بروی قطعات ماشین کاری شده فراهم میسازد.

8- چسبندگی این پوشش‌ها با سطح تماس قطعات فولادی بصورت شیمیایی میباشد لذا مقاومت چسبندگی این پوششها   به سطح تماس بدلیل تشکیل باندهای شیمیایی ، بسیار عالیست. (  ASTM B571 – Equal 5B )

9- این پوشش‌ها بدلیل ساختار سطحی پولکی شکل خود بر خلاف پوششهای رایج دارای قابلیت رنگ پذیری بسیار بالایی میباشند . ( ASTM 3359D )

10- این پوشش‌ها بدلیل  نوع ساختار خود در صورت خراش یا آسیب سطحی قادر به خود ترمیمی میباشند که این عامل تاثیر بسزایی در عملکرد محافظتی آنها دارد.

11-  این پوشش‌ها بدلیل  وجود عنصر روی در ساختار خود از عملکرد حفاظت کاتدی فولاد پایه برخوردار میباشند.

12- به رغم عملکرد ویژه هزینه اجرای این پوشش‌ها در رنج قیمتی پوشش‌های مشابه در صنعت ایران ( گالوانیزه گرم) یا پایین‌تر از آن قرار دارد.

13- حلال مواد خام این پوشش‌ها جهت اعمال بروی قطعات فولادی ، آب  میباشد که این امر ضمن رعایت و سلامت محیط زیست ، یکی دیگراز ویژگیهای منحصر بفرد این پوشش‌ها میباشد.

ورق سیاه ST37 و ST52 مقالات
ورق سیاه ST37 و ST52

ورق سیاه جزء گروه تولیدات و محصولات فلزی مسطح و صیقلی می‌باشد. ورق سیاه در فرایند نورد گرم تولید میشود و چون تولیدات حاصل ازنورد گرم مات و سیاه رنگ هستند به این ورق، ورق سیاه گفته میشود. ورق&zwnj

  • 782
نورد سرد و گرم در صنعت فولاد و آهن چیست؟ مقالات
نورد سرد و گرم در صنعت فولاد و آهن چیست؟

نورد Rolling: نورد یکی از بهترین راهها و روش هایی است که میتوان به کار گرفت تا در مواد فلزی به صورت برگشت ناپذیر تغییر شکل ایجاد کرد.نورد محصولات و تولیدات فلزی به دو صورت نورد سرد و نورد گرم انجام

  • 555
تست سالت اسپری (Salt Spray Test) و کاربرد آن چیست؟ مقالات
تست سالت اسپری (Salt Spray Test) و کاربرد آن چیست؟

معرفی تست سالت اسپری (Salt Spray Test): محصولات و تولیدات فلزی با گذشت زمان و قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی خاص دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شوند لذا باید از لحاظ مقاومت در برابر خوردگی مورد آزم

  • 1142
پوشش مقاوم به خوردگی زینک آلومینیوم (Zinc Flake) مقالات
پوشش مقاوم به خوردگی زینک آلومینیوم (Zinc Flake)

      امروزه در صنعت ایران شاهد هستیم طیف وسیعی از قطعات ، ابزار و ماشین آلات صنعتی پایه فولاد با پوششهای نامناسب یا زینتی و دکوراتیو به بازار مصرف عرضه میگردد عدم توانایی این

  • 1226
برخی کد رنگ های مربوط به ورق های رنگی
تیترآیکون
#1015 کرم
#1028 زرد
#2004 نارنجی
#3000 قرمز
#3020 قرمز تیره
#4003 صورتی
#4005 بنفش
#5015 آبی
#6024 سبز
#7004 طوسی
#8004 قهوه ای روشن
#8017 قهوه ای تیره
#9010 سفید کدر
#9016 سفید
محاسبه وزن محصولات
تیترآیکون

طول را وارد کنید

عرض را وارد کنید

یک مورد را انتخاب کنید

یک مورد را انتخاب کنید